Ламелі в ортопедичній основі. Що це? Навіщо вони потрібні? Які вони бувають і на що потрібно звернути увагу купуючи ліжко з ортопедичним підставою.

 • Ламелі в ортопедичній основі. Що це? Навіщо вони потрібні? Які вони бувають і на що потрібно звернути увагу купуючи ліжко з ортопедичним підставою.

В роботі з клієнтами ми часто стикаємося з питаннями про ортопедичний каркасі в підставі ліжка: Чому каркас з ламелями краще, ніж суцільне підставу? Що таке ламелі? Навіщо вони потрібні? У цій статті спробуємо детально викласти всі відповіді на ці актуальні питання.

ЗМІСТ
 1. Що таке ламелі?
 2. Який каркас для ламелей вибрати, металевий або дерев'яний?
 3. Навіщо потрібні ламелі?

Що таке ламелі?

Ламелі - простими словами це реечки, які йдуть впоперек основи. Вони збираються, як пазл і об'єднуються в самостійний каркас з дерева або метала. Для ліжка з спальним місцем ширше 100 см вони встановлюються двома рядами - по одному ряду на кожне спальне місце (стандартна кількість на одне спальне місце 13-15 шт).


Розмір однієї ламелі: товщина - 8-10 мм, ширина 5-7 см, довжина буде залежати від того, яка ширина спального місця. < / span>

Відстань між ламелями від 8 см до 2,5 см.

Чим ближче ламелі один до одного (тобто чим більше їх кількість), тим міцніше і гнучкіше підставу і така конструкція зможе витримати велике навантаження (більшу вагу людини).
Фахівці стверджують, що стандартне відстань в 8 см підійде для людини з вагою до 110 кг. З вагою же вище 110 см краще зменшити відстань між ламелями до 4 - 2,5 см.

Як ламель кріпиться в каркас підстави?

Кінці кожної ламелі закріплюються на каркасі за допомогою спеціальних кріплень, тримачів - латодержателей. Вони можуть бути виконані з пластика, каучуку або поліпропілену. Каучукові та поліпропіленові - міцніше і якісніше пластикових. Але для матраца з висотою більше 20 см матеріал самих кріплень вже не має великого значення.Також латодержателі розрізняються за типом кріплення, найпоширенішими є:

 • Накладні - коробочка з штирями, яка одягається з обох сторін ламелі і вщелківается в металевий каркас ліжка
 • Пристрілюють -  крім коробочки тримає ламель є куточки власника, ці куточки пристрілюються до основи ліжка промисловим степлером. Такий вид кріплень використовується тільки для дерев'яних каркасів.
 • Врізні - в каркасі є спеціальні врізні отвори куди вставляється невеличка коробочка з обідом фіксатором, куди вставляється ламель.

Матеріал з якого виготовляють ламелі
Матеріал ламелей переважно вибирати з бука або дуба, так як їх деревина має більш пружними, міцними і витривалими властивостями. Іноді пропонують ламелі з сосни або берези, через зниження їх вартості, але вони підійдуть тільки для людей з маленькою вагою, наприклад для дітей (дитячих ліжок).

Який каркас для ламелей вибрати, металевий або дерев'яний?

 
Металевий каркас встановлюється для ліжок з підйомним механізмом, для жорсткості і підняття широкої, великий рами.
Установка просто металевого каркаса без механізму підняття матраца збільшує вартість ліжка, в порівнянні з дерев'яним каркасом.

Якщо необхідності в установці підйомного механізму немає, то переважно вибирати дерев'яний каркас . Він надає додаткову жорсткість конструкції, так як прикручується до самої підстави.
Потрібно взяти до уваги, що не бажано мати розмір дерев'яного каркаса більше 100 * 200 см, через втрату жорсткості конструкції. Найчастіше для двоспальному ліжку встановлюється два окремих каркаса, на кожне спальне місце, і скріплюються між собою. Така конструкція - кращий варіант, більш екологічна, дешевше, міцніше, ніж металевий каркас.


Після докладного розгляду, що таке ламелі і всіх її видів і характеристик, зробимо висновок чому слід віддати перевагу ламелей в підставі ліжка або дивана.

Навіщо потрібні ламелі?

Ламелі служать каркасом в підставі ліжка, на який кладеться ортопедичний матрац. Ламелі виконують такі функції:

   1. Вентиляцію матраца, за рахунок відстані між рейками забезпечується випаровування зайвої вологи.
   2. Збільшують пружний ефект - збільшують ортопедичні властивості матраца.
   3. Знижують навантаження на матрац, тим самим збільшуючи термін його служби. Ламелі прогинаються під вагою людського тіла, тим самим знижуючи навантаження на матеріали матраца і його пружинний блок.

Reviews (0)

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good
Захист від роботів
captcha